הגביע הנודד

מתוך Educationteam

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

[עריכה] מטרה משותפת:

אקלים מיטבי שיתוף פעולה לומד ומלמד. כל תלמיד אחראי על עצמו ועל שאר חברי קבוצתו. לא ניתן לצבור כוכבים באופן אישי אלא רק הצלחת הנבחרת כולה צוברת כוכבים.

[עריכה] מטרת הפרקטיקה-הגביע הנודד:

יצירת אקלים חברתי ולימוד מיטבי, להביא את התלמידים לשותפות מלאה בלמידה ובהתארגנות בכיתה, תוך שיתוף פעולה ולקיחת אחריות על עצמם ועל כל חברי הנבחרת/ הקבוצה.

[עריכה] מהלך הפעילות:

כל הכיתה מחולקת לנבחרות ע"פ מקום ישיבה או לפי שיקול דעת המורה. כל נבחרת בוחרת שם לקבוצה ( לפי צבע/ בע"ח/ צמחים) כל מספר חודשים מרעננים את הרכבי הנבחרות ושמות הקבוצות. בקיר מרכזי בכיתה תולים לוח מעוצב "הגביע הנודד" המהווה עבור התלמידים גרף התקדמות ע"פ המטרות שנקבעו בכיתה.

לדוגמא: התארגנות לשיעור, עזרה לחברים, שמירה על כללי העבודה בשיעור. על כל נבחרת לצבור כוכבים במהלך שבוע שלם ובסוף כל שבוע הקבוצה שצברה את מירב הכוכבים בגרך ההתקדמות מקבלת צ'ופר קבוצתי. הנבחרת שזכתה משתפת את כלל ילדי הכיתה בדרך שעברה במהלך השבוע.(למשל כיצד הגיעו לשיתוף פעולה בתוך הקבוצה, כיצד עזרו אחד לשני ושמרו על כללי הכיתה).

בסוף כל התקופה (חודש, רבעון או מחצית) הנבחרת שצברה את מרב הכוכבים מקבלת את הגביע הנודד ואת אות הכבוד עד השבוע הבא. ובסוף כל תקופה סופרים כל כל הכוכבים והנבחרת שהחזיקה בגביע מספר רב של פעמיים מוכרזת אלופת האלופים.


פרקטיקה זו נוצרה על ידי משתמש:הגביע הנודד מבית ספר אשכולות בינימינה

כלים אישיים