ויקי:ברוכים הבאים

מתוך Educationteam

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
1. ברוכים הבאים

רואים את הלשונית "עריכה" הנמצאת בראש כל הדפים של ויקי-נבחרות? בוויקיפדיה, אתם יכולים לערוך כמעט כל דף בכל זמן, בין אם אתם משתמשים רשומים ובין אם לא.

מהו ויקי נבחרות?

ויקי-נבחרות הוא מדריך ומאגר ידע אודות מודל הנבחרת הנכתב על ידי קוראיו. מאמני נבחרות רבים משפרים ומפתחים את האתר, ומבצעים מאות עריכות כל שנה. ויקי-נבחרות מכיל 166 ערכים.

תוכן הערכים באתר מוגן באמצעות זכויות היוצרים מסוג cc-by-sa - משמעותו היא שזכויות היוצרים נשארות של יוצר הטקסט, אך ניתן להפיץ ולשנות אותו, תוך ציון המקור. כללים אלו תקפים גם לרוב התמונות באתר, אך חלקן מוגנות על ידי זכויות יוצרים מחמירות יותר.

נווטו בוויקי-נבחרות: אם באתם כדי לחפש נושא מסוים, תוכלו להשתמש במנוע החיפוש, או לגשת לעמוד הראשי ולהיכנס באמצעותו לאחד הפורטלים. אם באתם כדי להתעניין, תוכלו לעבור על רשימת הערכים המומלצים, או "להגריל" ערך אקראי.

אמינות: אפשר שתשערו שאיכות ויקי-נבחרות נפגם מהיותו פתוחה לכל כותב החפץ בכך, אך מסתמן כי דווקא הפתיחות והמיידיות מסייעות לשיפורם ולהגהתם של ערכים ולהוספה מתמדת של מידע לתוכם. כל אחד ואחת מאיתנו מוסיף נדבך לעבודתו של הזולת.

אולי יעניין אתכם לקרוא גם על עשרה דברים שאולי לא ידעתם על ויקי-נבחרות.

אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה בהכה את המומחה, ובכל בעיה טכנית בדלפק הייעוץ וויקיפדים רבים ישמחו לסייע לכם.

כיצד אפשר לעזור?

רוצים לעזור? אל תחששו לערוך דפים בוויקיכל אחד יכול לערוך, ואנו מעודדים משתמשים להיות נועזים! מצאו משהו שאפשר לשפר, בין אם בתוכן, בדקדוק או בצורת ההצגה, ותקנו אותו. חוששים להרוס משהו? אל דאגה: תמיד ניתן לתקן או לשפר זאת מאוחר יותר.

בזמן שאתם קוראים שורות אלו, אנשים אחרים עורכים ויוצרים ערכים. על־אף שדוקטורים, סטודנטים לתארים מתקדמים, ומומחים בתחומים שונים משתתפים באופן קבוע בכתיבה בגרסאות בשפות השונות, אינכם צריכים רקע מיוחד כדי להשתתף.

קל מאוד לערוך:

  1. היכנסו לדף אותו תרצו לערוך או לתקן.
  2. לחצו על הלשונית עריכה המופיעה למעלה.
  3. ערכו את הדף.
  4. לחצו על "תצוגה מקדימה" כדי לראות איך נראים השינויים, ו...
  5. לחצו שמירה כדי לשמור את מה שכתבתם. עכשיו השינויים נשמרו בוויקי-נבחרות וכל אחד יכול לראותם.

ליצירת ערך חדש - הכנסו ליצירת ערך חדש


לאחר שתסיימו,
כלים אישיים