תלמיד מאמן כיתה

מתוך Educationteam

קפיצה אל: ניווט, חיפוש
למידה בצוותא כפר הנוער אמית פתח תקווה
למידה בצוותא כפר הנוער אמית פתח תקווה

בשיטה זו התלמיד הנבחר משמש כמאמן קבוצה והוא מלמד כיתה או קבוצה שלמה תוך שימוש בעזרים שונים כמו לוח,סרטון, מצגת, או משחק מקוון

תוכן עניינים

[עריכה] מטרות הפרקטיקה

  • העלאת תחושת המסוגלות האישית
  • יצירת רוח נבחרת דרך עמידה במטרה המשותפת

[עריכה] מהלך הפרקטיקה

התלמידים קיבלו מבדק אותו בצעו בכתה בזוגות, כמו כן נקבע יעד כתתי (מטרה משותפת) כמו כן, הוספתי אפשרות נוספת לעמידה ביעד הכתתי והגדלת הציון.

תלמידים שרצו בכך, היתה להם אפשרות לשמש בתפקיד מאמן בכתה, ולהסביר את החומר הנלמד לכתה כולה. פעילות זו זיכתה את הציון הכתתי בעוד 5 נקודות בסה"כ, וגם את הציון האישי כדי לעודד עוד יותר את השיח והעזרה ההדדית של התלמידים בכיתה, אפשרתי לתלמידים שהיה להם אומץ ותעוזה, לשמש כמאמנים בכיתה.

ניתן להם פרק זמן של כ- 15 דקות כל אחד וגם עזרתי להם לבנות את מערך השיעור שלהם.

אני הופתעתי לטובה מכישורי ההוראה של התלמידים, ומהמוטיבציה של מאמני הכתה לתהליך. בסוף התהליך הם דיווחו שמאוד נהנו מכך, ודיווחו שלמדו הכי הרבה כשהיו צריכים להעביר את החומר לכיתה כולה. כמו כן, חוות הדעת של ילדי הכתה היו שהתלמידים המאמנים מלמדים אותם בצורה כזו שהם קולטים ומבינים. לעניות דעתי, השפה בה משתמשים מאמני הכתה היא שפה שמובנת יותר לחבריהם, "שפה בגובה העיניים", ולכן ההצלחה של השיטה. מתוך ניסיוני, לאפשר לתלמידים להיות מאמני כתה או מאמני קבוצה, לאפשר להם לעמוד מול לוח וכתת מאזינים, זה רעיון שכדאי להמשיך וליישם אותו הלאה. "מאמן כתה" יכול להשתמש בעזרים כמו מצגת , סרטון או אפילו משחק, וגם משחק מקוון. הביטחון העצמי שאנחנו כמורים מפתחים אצל תלמיד בתפקיד "מאמן הכתה" יכול להיות עצום, וזו חוויה מרשימה מאוד לתלמיד.

[עריכה] נכתב על ידי

רחל ורד

[עריכה] ליצירת קשר

rachelvered10@gmail.com

כלים אישיים